Horyzontalne przewierty sterowane Kraków

Firma LES-GAZ przeprowadza usługę horyzontalnych przewiertów sterowanych w Krakowie i na terenie reszty kraju. Posiadamy niezbędne doświadczenie i najwyższej jakości sprzęt firmy DITCH WITCH. Zapewniamy najwyższą jakość wykonanych przez nas usług!

Maszyny, których używamy do horyzontalnych przewiertów sterowanych pozwalają nam pracować na odległość do 50 metrów.
Metoda przewiertu poziomego posiada szereg zalet pozwalających na:

  • uniknięcie dużych zniszczeń w terenie ,które nie wymagają dodatkowych nakładów na rekultywację i odtworzenia stanu sprzed realizacji robót (do wykonania przewiertów sterowanych wystarczy odkryć 1 do 2 m kw. Powierzchni w miejscu wejścia i wyjścia).
  • skrócenie czasu wykonania przejścia ( przejście przekopem otwartym wymaga dużych nakładów roboczych i w niektórych przypadkach powoduje duże trudności techniczne).
  • uniknięcia zajęcia pasa drogowego.
  • przyjazna dla środowiska: brak wykopów liniowych, niszczenia systemów korzeniowych i warstw gleby.
  • przyjazna dla ludzi: brak hałasu, zabrudzeń, kurzu, zakłóceń komunikacyjnych.

Jak wyglądają horyzontalne przewierty sterowane?

Wiercenie zaczyna się od wykopu startowego w kierunku wykopu końcowego. W czasie wiercenia, ze specjalnych dysz głowicy pilota, wydobywa się pod wysokim ciśnieniem ciecz drążąca, która wypłukuje drobnoziarniste elementy, tworząc tunel. Powstały w jego wyniku urobek transportowany jest przez ciecz drążącą wzdłuż przewiertu do wykopu startowego. Podczas odwiertu pilotażowego, który wykonuje się na uprzednio zaplanowanej trasie, możliwe jest dokładne zlokalizowanie i ominięcie przeszkód, tj. korzenie drzew, fundamenty, kable, kanalizacja. Chcąc uzyskać odpowiednią średnicę przewiertu, zamiast pilota, montuje się określoną głowicę rozwiercającą i wciąga się ją z rotacją po trasie wyznaczonej przez odwiert pilotażowy. Bezpośrednio za głowicą doczepiony jest element, który ma być przeciągany np. rura.

W miejscach skrzyżowań z innymi mediami, gdzie nie ma możliwości ich ominięcia, zachodzi konieczność wykonania przekopów kontrolnych.


Oferujemy wszelkiego rodzaju:

  • horyzontalne przewierty sterowane
  • przeciski pod drogami, chodnikami
  • przeciski pod trakcją kolejową
  • najnowsze technologie bezwykopowe

 


Firma LES-GAZ przeprowadzała przewierty horyzontalne sterowanie w Krakowie i innych polskich miastach. Pracujemy dla firm, jednostek samorządowych oraz osób prywatnych. Doświadczenie naszej firmy poparte jest certyfikatem ISO oraz licznymi referencjami.